Pokládání unikátních dřevených podlah je proces, který vyžaduje jak pečlivou přípravu, tak zkušenosti a odborné znalosti. Prvním krokem je výběr vhodného dřeva, které bude nejen odpovídat požadavkům zákazníka, ale také bude vyhovovat prostoru, do kterého bude podlaha pokládána. Důležité je zvolit dřevo s optimální hustotou, aby podlaha vydržela dlouho a byla odolná vůči poškození.

 

Dalším krokem je příprava podkladu, který musí být dokonale vyrovnán a suchý.

 

Samotné pokládání podlahových prken je velmi důležitým krokem, který ovlivňuje celkový vzhled a kvalitu podlahy. Je nutné zajistit správné rozložení prken, aby podlaha byla rovnoměrná a nebyly v ní žádné mezery nebo špatně spojené části. Po dokončení pokládání je nutné podlahu zbrousit a následně povrch ošetřit vhodným olejem nebo lakem, aby byla chráněna proti vlhkosti a poškození.

 

Celkově lze říci, že pokládání unikátních dřevěných podlah je složitý proces, který vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti. Výsledkem je však nádherná podlaha, která dodá interiéru jedinečný a příjemný vzhled, a zároveň bude odolná a vydrží dlouho.

 

Kromě masívních podlah děláme také dvou a tří vrstvé dřevěné podlahy, které je možné pokládat taky na podlahové vytápění. I pro tuto pokládku, nejprve konzultace pro optimalizaci s daným podlahovým vytápěním.